Inscenizacja pt. "Zaduszki"Inscenizacja pt. "Zaduszki"
 
Panie: Katarzyna Gostyńska oraz Barbara Sienkiewicz

6 listopada 2016 roku w kościele parafialnym w Raciążku uczniowie naszej szkoły: W. Zabłocka, O. Sobczak, B. Szuflicka, Z. Zgubińska , A. Zgubińska, K. Woźniak, D, Chaberska, A. Gostyńska, J. Sobczak i D. Antoszewski, przedstawili wzruszającą inscenizację pt. "Zaduszki", przygotowaną przez K. Gostyńską i B. Sienkiewicz.

 

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna

Zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście

Kochamy wciąż za mało i stale za późno

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą

I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą

I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości

Czy pierwsza jest ostatnią, czy ostatnia pierwszą......

 

Życie człowieka jest ciągłą gonitwą za czymś nieuchwytnym, nieokreślonym i najgorsze jest to, że kiedy zdaje nam się, że wreszcie dobiegamy do celu, ktoś przecina nić naszego życia i pora odejść. Artyści zastanowili się nad sensem życia i śmierci. Mówili słowami poetów o dniach pełnych zadumy, smutku i aby szczególny sposób w listopadzie, dać sobie i innym szansę na okazanie uczuć, tych życzliwych i nie raniących, tych które budują, a nie rujnują, tych które leczą, a nie zakażają. Abyśmy dostrzegali innych, mówili im o swoich uczuciach, miłości, szacunku, przywiązaniu, poszanowaniu……..

Opracowała pani Barbara Sienkiewicz. Zdjęcia wykonała pani Katarzyna Gostyńska. Edytował pan Jerzy Serafin (7.11.2016r.)© wwj