Zielona Szkoła 2016

Zielona szkoła nad Morzem Bałtyckim - Kołobrzeg 2016

Panie: Mariola Lewandowska Barbara Sienkiewicz oraz pani Ewa Zabłocka

W dniach od 8 do 10 czerwca uczniowie klasy III wraz z opiekunami: p. Mariolą Lewandowską, p. Barbarą Sienkiewicz oraz wychowawcą p. Ewą Zabłocką przebywali na zielonej szkole w Kołobrzegu. W drodze do kurortu morskiego odwiedzili Sanktuarium pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Topólnie, gdzie uczestniczyli w pierwszokomunijnej Mszy świętej.

W czasie trzydniowego pobytu nad morzem uczniowie poznali ciekawe zakątki miasta m. in. średniowieczną starówkę, Basztę Prochową, Bazylikę NMP, ratusz, Pomnik Zaślubin z Morzem, port, latarnię morską. Niezapomnianym przeżyciem dla dzieci był rejs statkiem "Pirat" w otoczeniu wojskowych pontonów i okrętów, które akurat wypływały w morze na ćwiczenia – Anakonda 16. Wielką atrakcją, dla spragnionych przygód żaczków, było spotkanie z piratami, gdzie poznawali tajniki sztuki morskiej jak: walki na bomie, konkursy z linami, cumowanie statku, konkursy ciesielskie itp. Jak przystało na prawdziwych wilków morskich odbyli chrzest w obliczu świty morskiej: Prozerpiny, nimfy wodnej oraz diabła, który rozprawiał się ostro z lądowymi szczurami.

Nie zabrakło także szalonych zabaw na Dzikim Zachodzie w Zieleniewie, gdzie przednio bawili się w wiosce indiańskiej, jeździli konno, ujeżdżali byka, strzelali do celu, jeździli autem terenowym, wspinali się na ściance itp. Każdą wolną chwilę dzieci spędzały nad morzem, gdzie odbyło się "laboratorium pod chmurką", zawody sportowe czy konkursy plastyczne. Nikomu nie zabrakło sił, gdyż wspaniale żywiła nas kuchnia, a nadmorskie powietrze dodawało nam wigoru.

Opracowała pani Ewa Zabłocka. Edytował pan Jerzy Serafin (28.06.2016r.)